Przyjaciele

SYMBOLLIKA
SYMBOLLIKA - Session Band od 1998 r. akompaniuje wykonawcom festiwali w całej Polsce. Powstał na potrzeby prezentacji artystycznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej; grał na najważniejszych tego typu imprezach w kraju. Od roku 2001 zespół występuje w składzie: Karolina Tuz - klawisze, Jacek Jaguś (JJBand)- perkusja (!), Fabian Maćkowiak – bas, Włodek Tuz - flet poprzeczny, gitara akustyczna, Tomek Karmiński – gitary.

Historia współpracy z MOTYLem:
1995 - Pierwsze Dolnośląskie Prezentacje Wokalne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej - na bębnach gra Jacek Jaguś, na drugich klawiszach Karolina Czernisz
W 1999 na V Prezentacjach w Wałbrzychu gra skład: Włodzimierz Czernisz (ojciec Karoliny)-klawisze, Tomek, Fabian, Jacek (oraz Łukasz - drugi gitarzysta i sekcja smyczkowa).
2000 rok - już prawie TEN skład! W Wałbrzychu grają Karolina, Tomek, Fabian i Jacek.
Wśród widzów wprawne oko dostrzeże narzeczonego Karoliny - Włodka Tuza.
Po prezentacjach Tomek, Fabian, Karolina i Włodek zakładają zespół SYMBOLLIKA. Nazwę wymyślił kompozytor - Marian Przybył.
W 2001 w Wałbrzychu Prezes Motyla, organizator i reżyser kolejnych Prezentacji ( „w cywilu” ojciec Tomka!) rzuca hasło: - "Żadnych smutów i snujów! Wesoło, ostro i do przodu!" Uczestnicy przyjeżdżają z rockowo-popowymi hitami. Kapela w składzie: Karolina, Włodek, Tomek, Jacek, Fabian brzmi jak nigdy dotąd. Bluesowo-artrockowe brzmienie przyprawione fletem zaczyna być znakiem rozpoznawczym SYMBOLLIKI. Zespół zaczyna być czymś więcej niż tylko biernym akompaniatorem. Wraz z uczestnikami tworzy własne- oryginalne wersje utworów, pozwalające na maksymale wyeksponowanie temperamentu wokalisty. Niezapomniany koncert w Teatrze Zdrojowym. Po koncertach w Wałbrzychu Symbollika zaproszona na festiwal w Lubsku. W 2003 Lubsko i Wałbrzych połączone. Ten sam koncert zagrany w obu miastach. Kolejne lata to regularna współpraca z MOTYLEM, akompaniament do solowych prezentacji i dla powstającego w roku 2005 integracyjnego chóru WAŁBRZYCH GOSPEL CHÓR.
ALE NIE O TO, NIE O TO…. SĄ Z NAMI NA PRÓBACH I NA SCENACH ALE TEŻ NA „NOCNYCH POLAKÓW BIESIADACH”! DZWONIĄ, MAILUJĄ, SKAJPUJĄ, POMAGAJA, PRZYJEŻDŻAJĄ, NAGRYWAJĄ…. NASI PRAWDZIWI PRZYJACIELE! SERIO, SERIO!!!
Historyczne zdjęcia w galerii
CO NOWEGO?
GaleriON 2018 za nami

Po raz piąty udało się... Tym razem przy współpracy z Markiem - dyrektorem CK w (...)

więcej

Dodano: 28 grudnia 2018

NAJBLIŻSZY KONCERT

NOWE GALERIE
KONTAKT
  • Stowarzyszenie "Motyl"
  • na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
  • jkarminski@stowarzyszeniemotyl.org
STOWARZYSZENIE
SYMBOLLIKA
  • Stowarzyszenie "Motyl"
  • Nr KRS: 0000194732
  • jkarminski @ stowarzyszeniemotyl.org