Niedziela, 23 maja 2015

Koncert Jubileuszowy

16 maja 2015 w Teatrze Zdrojowym, odbył się  KONCERT JUBILEUSZOWY  XX  (i ostatnich) Dolnośląskich Prezentacji Wokalnych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, dorocznego spotkanie, na które składają się warsztaty wokalne, próby i koncert(y). Wykonawcy i realizatorzy, najdłużej związani z Prezentacjami otrzymali od Stowarzyszenia symboliczne „Złote Płyty”.  Byli to,  uczestniczący w tym artystycznym przedsięwzięciu od 20 lat wokaliści: Arek Tarnawa z Bielska Białej, Sebastian Porzegowski z Poznania i Darek Łach ze Ścinawy.  Złote płyty otrzymał także 5 osobowy zespół akompaniujący SYMBOLLIKA BAND, towarzyszący imprezie, w niezmienionym składzie, od 16 lat. Specjalna płyta wręczona została Agnieszce Nabielec, dyrygentce Chóru Integracyjnego  Stowarzyszenia MOTYL, obchodzącego właśnie skromne 10 –lecie działalności. W chórze, oprócz  niepełnosprawnych Gości, zaśpiewało przeszło 40 wolontariuszy - nauczycieli, aktorów, uczniów i studentów.   Wśród niepełnosprawnych solistów wystąpili  dwaj Wałbrzyszanie – Krzysztof Orzechowski i Krzysztof Sarkowicz. W podziękowaniu za 16 lat współpracy wręczono SREBRNE PŁYTY  Teatrowi Zdrojowemu i dla gminy Szczawno Zdrój. Jubileusz zakończyła piosenka w wykonaniu Chóru Integracyjnego- JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE.

Skomentuj:
Autor: